2016

Pozitiva VK systému - seniorka B.V.

Při nástupu do kurzu VK systém cvičení měla seniorka B.V. pravé rameno o 2 cm výše již 12 let "po operaci ramene", po dvou kurzech ramena srovnána. Důvod - je nutné po každém zákroku operačním srovnat celé tělo, většinou nesrovnalosti vyplývají z předoperačního stavu, který disharmonii těla způsobuje.... a lidé si mylně myslí, že je to důsledek operace! V rámci nápravy držení těla se automaticky srovnává i pravidelnost chůze.

2016 - 2018

Pozitiva VK systému - seniorka A.R.

Při nástupu do kurzů měla paní A.R. velmi špatné pravé rameno, předpažení jen na 80 stupňů, nedokázala klečet s oporou obou paží... Náprava poměrně delší doba, ale výsledek překvapující! Pravé rameno zvládá s malým omezením čelní i boční oblouk, Alenka klečí správně s oporou obou paží, opírá se o postavení dlaní v pěst,  což je u starších osob lepší verze než opora o rozevřené dlaně. Pokračuje v kurzu senior speciál. 

2016 - 2018

MUDr. Marta Hrbáčková

Špatné rameno s omezeným rozsahem, rozsah ramene se výrazně zlepšil - důvod: mylné přesvědčení klientů, že rozsah ramene je daný a nelze již nic napravovat, ale zapojením souběžně do rehabilitace i paže druhé a odpoutání se od představy + souběžné vnímání obou ramen výsledky přineslo... Paní Marta je vzorná cvičenka, plně se soustředí, přišla do kurzu před výměnou kyčelního kloubu, srovnala si tělo, naučila se jej vnímat a vrátila se z lázní Klimkovice v pohodě s rozcvičeným novým kloubem a spokojená se svou pravidelnou chůzí.... Následovala po nečekaném úrazu výměna druhého kyčelního kloubu, paní Marta nemohla nastoupit do lázní a sama si pomocí vnímání vlastního těla kloub dobře rozcvičila. Přišla zpět po přestávce 3 měsíců do kurzu senior a všichni jsme jí blahopřáli. Je to pro mne velká radost, když v sobě klient najde energii svého zdraví... Pokračuje pravidelně v kurzu senior. Věra Krestýnová

Vaše energie Vám vždy pomůže.

Mám v kurzu paní S.Č. s vrozenoum vadou - kratší pravá paže. Nevěnovala se jí, nepracovala s ní... nazvala jsem její kratší paži Popelkou, aby si uvědomila svůj nezájem a pasivitu práce s touto paží. Dnes se při cvičení zaměřujeme na obě paže. Vím, že je to pro cvičenku náročné a nezvyklé, ale první úspěchy se dostavují. Např. srovnání zad při lehu na břiše s podložením hlavy dlaněmi /dříve pravá lopatka a rameno vystouplé/, předpažování obou paží s pokračujícím nárůstem rozsahu, stále je viditelné zlepšení a pohoda při cvičení paní... S.Č.

Pozitiva VK systému - cvičenka J.K.

Do VK studia přišla paní J.K. s velkými bolestmi a s velkou skoliózou spodní části páteře. Po roce a půl neuvěřitelné srovnání zad - záda bez skoliózy, žádné bolesti a paní Jarmila cvičí vše, co ostatní. To vše je vždy zásluhou vnímavých a k sobě pozorných cvičenek. Já jen ukáži cestu vnímání těla a přesného, soustředěného provádění cviků. Věra

Paní Lada Galova

Po velmi náročné operaci kolena a již dlouhou dobu nepravidelná chůze, která zůstala částečně i po operaci. Dvoje lázně, dva fyzioterapeuti. Po 2 - 3 soukromých lekcích si vlastní energií a soustředěním koleno rozcvičila sama na požadovaný rozsah a chůzi upravila. Kontrola chůze je při nápravě těla zásadní.

Nápravu a vnímání techniky u svých klientů stále sleduji, poznávám a učím se ....  

Jsem šťastná, když klient vnímá svou energii a schopnost se uzdravovat... je to způsob bez bolesti, bez velké fyzické námahy, stačí se naučit vnímat tělo zevnitř, být pečlivý, přesný, soustředěný a trpělivý! To v dnešní době činí mnohým velké problémy, ale to je již jen na úvaze každého z Vás. Vstřícné lekce pro první informace jsou otevřeny veřejnosti, stačí nahlásit termín a přijít. Věra Krestýnová

Objevují se v kurzech mladší ročníky
Přichází do VK studia dívky ve věku 12 až 18 let a jedná se většinou o "závady" způsobené současným životním stylem, "nezájmem" většinou nevědomým rodičů a často i nesprávně vedeným tréninkem jednostranných pohybových aktivit. Dále představou, že vše vyřeší náš velmi dobrý zdravotní systém a doporučená léčiva bez aktivity pacienta.